Nasz obiekt „Deck Jurata” położony jest w spokojnej, cichej części Juraty na skrzyżowaniu ulicy Ratibora i Świętopełka.

Jednocześnie od głównej promenady prowadzącej na molo, gdzie znajdują się restauracje, kawiarenki inne atrakcje dzieli nas tylko 300 m.

Stamtąd już tylko krok do zatoki, przy której zlokalizowane są liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego i spoty windsurfingowe.

Atrakcje

 
Przy promenadzie znajdziemy wypożyczalnie rowerów i gokartów, a także niedaleko położony park linowy. 
 
Do plaży od strony morza dzielą nas tylko 3 - 4 min spaceru ulicą Świętopełka. Dzięki temu bez trudu dotrą tam osoby starsze oraz rodziny wraz z całym sprzętem i ekwipunkiem plażowym. 
 
Plaża w Juracie w porównaniu do innych miejscowości na Helu jest mało zatłoczona. Wystarczy pójść kilkaset metrów w bok, aby znaleźć się samemu w otoczeniu lasu i wydm.
 
W deszczowe dni można zwiedzić, pod drodze do Helu, Muzeum Obrony Wybrzeża lub znajdujące się w porcie w  Helu słynne fokarium. 
 
Z Helu odchodzą trzy razy w ciągu dnia tramwaje wodne i wodoloty do Gdańska. W ciągu jednego dnia można zwiedzić Gdańską Starówkę lub Muzeum II Wojny Światowej, aby na wieczór powrócić do Juraty.
 
Cenioną atrakcją na Półwyspie Helskim jest ścieżka rowerowa, którą wzdłuż brzegu zatoki można dotrzeć do Kuźnicy, Chałup i Władysławowa lub w drugą stronę do Helu.
 
W Juracie funkcjonuje Scena Kulturalna, na której w sezonie występują uznani artyści z całej Polski. Kinomanów zaprasza, jedyne na Półwyspie Helskim, Kino Żeglarz, znajdujące się w Jastarni.

Wyżywienie

 
Wszystkie apartamenty wyposażone są w kompletną kuchnię, co pozwala w pełni samodzielnie przygotowywać wszystkie posiłki. 
 
Najbliższe sklepy spożywcze znajdują się w odległości kilkuset metrów. 
Większe zakupy spożywcze można zrobić w supermarkecie w Jastarni. 
 
W Juracie jest wiele miejsce, w których można dobrze zjeść w tym restauracja włoska i tajska. 
 
Najbliższa restauracja  znajduje się w odległości 150 m od naszego obiektu.
 
Aby wypić aromatyczną kawę i zjeść pyszne ciastko wystarczy przekroczyć bramę i wejść do przytulnej kawiarenki znajdującej się w domu należącym kiedyś do Wojciecha Kossaka.

Bezpieczeństwo

 
Jurata jest cichą i bezpieczną miejscowością. 
 
Nie ma tu tak licznych, jak w innych miejscowościach nadmorskich, dyskotek, barów i pól namiotowych. 
 
Posterunek policji znajduje się w odległości 200 m. 
 
Najbliższy szpital znajduje się w Helu, do którego dojazd zajmuje 10 min jazdy samochodem.